“Circle K Latvia” peļņa 2017. gadā palielinājusies par 1,6%

“Circle K Latvia” peļņa 2017. gadā palielinājusies par 1,6%

Foto: Pixabay.com

Mājaslapā “Firmas.lv” atrodamā informācija liecina, ka sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Circle K Latvia”, kas iepriekš tika saukta par “Statoil Fuel & Retail Latvia”, iepriekšējā finanšu gada laikā (01.05.2017.-30.04.2018.) ir strādājusi ar ievērības cienīgu 387,472 milj. eiro lielu apgrozījumu, kas par 5,2% pārsniedz iepriekšējā gada rādītājus. Pateicoties lielajam apgrozījumam, degvielas tirgotāja peļņa pagājušajā finanšu gadā palielinājās par 21,239 miljonu eiro, kas ir par 1,6% vairāk nekā iepriekš.

Informācija no finanšu pārskata

Degvielas tirgotāja finanšu pārskata vadības ziņojums sniedz informāciju, ka lielāko nopelni apgrozījuma pieaugumā ir degvielas tirgus cenu pieaugumam, tostarp arī akcīzes nodokļa palielināšanās ir spēlējusi lielu lomu un, protams, arī veiksmīga un efektīva ērtu iepirkšanās veikalu segmenta attīstīšana. Savukārt visas kompānijas kopējais peļņas pieaugumu var izskaidrot ar vienreizējas nodokļu reformas ietekmi uz uzņēmumu, par piemēru var minēt atliktā nodokļa saistību atlikumu izmaiņas. Degvielas mazumtirdzniecības uzņēmuma apgrozījumā lielākā daļa ieņēmumu iegūta pateicoties gāzes, naftas produktu un dažādu preču mazumtirdzniecībai, kas nesusi 298,993 milj. eiro lielus ieņēmumus, paceļot latiņu par 4,3% augstāk nekā tā bija iepriekšējā finanšu gada ietvaros. Otrajā vietā ienesīguma ziņā ir naftas produktu (degvielas) vairumtirdzniecība ar 86,095 miljonu eiro lielu apgrozījumu, un tas ir 9,4% kāpums attiecībā pret 2016. finanšu gada rezultātiem, bet pārējo ieņēmumu līmenis attiecībā pret iepriekšējo gadu ir krities par 12,1%, kas finansiāli raksturojams kā 2,385 miljoni eiro.

Zīmola un DUS transformācijas

2018. finanšu gada laikā tika veiksmīgi ieviests “Circle K” zīmols, kas sākotnēji klientu vidū izraisīja sašutumu, bet vēlāk šis neizpratnes vilnis nomierinājās, taču tās nav vienīgās izmaiņas, ko piedzīvoja degvielas tirgotājs. Šajā pat gadā tika atklāja jauna pilna apkalpošanas servisa DUS Latvijā, un tā darbojas, pamatojoties uz franšīzes līgumu. Šī degvielas uzpildes stacija savu darbu uzsāka 2017. gada jūnijā Tīnūžos, kas atrodas Ikšķiles novadā. Papildus šim jaunpienācējam tika arī pārveidotas divas jau esošas degvielas uzpildes stacijas – Saldū esošā franšīzes DUS nonāca kompānijas īpašumā pagājušā finanšu gada sākumā – maijā, savukārt augustā iespaidīgas pārmaiņas piedzīvoja Gunāra Astras ielā (Rīgā) esošā automāta degvielas uzpildes stacija Purvciems 2, kas kļuva par pilna pakalpojumu servisa DUS.