SEB banka piešķīrusi 3,8 miljonu eiro lielu aizdevumu ofisu ēkas pirkumam “SG Capital Partners”

SEB banka piešķīrusi 3,8 miljonu eiro lielu aizdevumu ofisu ēkas pirkumam “SG Capital Partners”

2018. gada vasarā finanšu uzņēmums “SEB banka” piešķīris 3,8 miljonu eiro lielu ilgtermiņa aizdevumu alternatīvu ieguldījumu fondu apsaimniekotāja “SG Capital Partners” pakļautajam “SG Capital Partners Funfd 1” (nekustamā īpašuma fondam). Šādu informāciju sniegusi SEB banka.

Iegūto finansējumu, kas papildina “SG Capital Partners” piešķirtos līdzekļus, ir paredzēts izmantot Brīvības ielā 39, Rīgā, esošās ofisu ēkas iegādei.

Ēkas vēsture

Iegādei paredzētā ofisu būve “Open Office” jeb “Sniķera nams” (vēsturiskais ēkas nosaukums) tikusi uzbūvēta 1929. – 1931. gadā, vadoties pēc Eižena Laubes (viens no slavenākajiem latviešu arhitektiem) projekta Pētera Sniķera (ģenerāļa un Latvijas Universitātes profesora) vajadzībām. Pilnīgu renovāciju ēka piedzīvojusi 2008. gadā.

Īpašums atbilst fonda kritērijiem

Harijs Švarcs, valdes priekšsēdis “SG Capital Partners”, minēja, ka nopirktā ēka ir izcili labi atbilstoša fonda nozīmīgākajiem kritērijiem, jo tam ir:

  • izcili laba ģeogrāfiskā atrašanās vieta (pilsētas centrs);
  • pievilcīgs kopējais investīciju ienesīguma apmērs, kas turklāt vairākas reizes pārsniedz alternatīvo ieguldījumu ar zemāku risku iespējas;
  • fonda investoriem tā ir stabila finanšu plūsma.

Ints Krasts, “SEB banka” valdes loceklis atzīmē, ka “SG Capital Partners” izsniegtā investīcija aizdevuma veidā ietver arī Latvijas strādājošo iedzīvotāju uzkrāto pensiju kapitālu, tādēļ šis darījums kļuvis par piemēru, kur redzams, kā Latvijā dzīvojošo personu ilgtermiņa uzkrājumi nonāk valsts ekonomikā un tiem ir iespēja radīt papildu pievienoto vērtību. Tieši šī iemesla dēļ ārkārtīgi svarīga ir “SG Capital Partners” koncentrēšanās uz ilgtspējīgām un veiksmīgām investīcijām, lai tās ilgtermiņā spētu radīt pozitīvu un iepriecinošu finanšu rezultātu. Krasts ir pārliecināts, ka “SG Capital Partners” projekts pavisam noteikti būs veiksmīgs, kā arī sniegs rezultātus ar plānoto un cerēto atdevi.

“SG Capital Partners” nākotnes plāni

Par nākotnes plāniem “SG Capital Partners” runā droši. Viņi ir nolēmuši pievērst pastiprinātu uzmanību būves ilgtspējas nodrošināšanai ar:

  • energoefektivitātes uzlabošanu;
  • optimizētu resursu patēriņu;
  • pilnveidotu komfortu darba vidē;
  • BREEAM sertifikācijas veikšanu.

Ir zināms, ka šobrīd starp ēkas nomniekiem ir “Gjensidige Baltic” apdrošināšanas uzņēmums, “Caffeine” kafijas bārs, kā arī I. Liepiņas, zvērinātas revidentes, birojs.