Volkswagen ID. LIFE: 20 000 eiro vērts elektromobilis ar 400 km nobraucamu attālumu (1 uzlāde)?

Iespējams, mēs kādreiz iegūsim labu elektromobili.

Volkswagen ID. LIFE concept car

Iepazīstieties ar Volkswagen ID. LIFE – elektromobiļa koncepts, ko VW šonedēļ prezentēja Minhenē. Autoražotājs apgalvoja, ka sērijveida versija maksās aptuveni 20000 eiro, tās nobraukums būs aptuveni 400km un tā izskatīsies velnišķīgi labi. Tas ir gandrīz pārāk labi, lai būtu patiesība.

Un tā joprojām varētu būt, jo tā ir tikai koncepcija. Tomēr VW ir norādījis gadu (2025.), līdz kuram šī automobiļa versija patiešām varētu tikt izlaista, kas tam nebija jādara. Turklāt nebija jānovērtē izmaksas vai diapazons, kas koncepcijai ir nedaudz neparasti. Iespējams, ka šie skaitļi ir paredzēti arī tam, lai radītu ažiotāžu tādos emuāros kā tas, kuru lasāt šobrīd.

Es iedomājos, ka gadījumā, ja šī lieta kādreiz nonāks ražošanā, parametri būs nedaudz sliktāki: automašīna būs dārgāka par 20000 eiro un tās nobraukums būs mazāks par 250 jūdzēm. Tomēr ir jāpateicas autoražotājam par to, ka tā mērķis ir radīt pieejamu automašīnu ar pienācīgu diapazonu. Vai varbūt tas ir tikai vēl viens gadījums, kad Volkswagen atkal atdarina Tesla – atceraties, kad Tesla teica, ka kādā brīdī viņiem būs 25000 ASV dolāru vērts elektromobilis?

Volkswagen ID. LIFE concept car

Protams, mums nav ne jausmas, vai šis automobilis būs paredzēts tikai Eiropai un Ķīnai, vai arī tas nonāks arī ASV – manas domas, tāpat kā daudzi citi forši ārzemju elektromobiļi, ir tādas, ka tas lielā mērā varētu būt atkarīgs no tā, kurš uzvarēs 2024. gada prezidenta vēlēšanās un vai šis cilvēks atbalsta stingrākus degvielas ekonomijas standartus.

Baidos, ka tas ir labs auto, līdzīgi kā Honda E, kas arī ir labs auto. Un mēs varam tikai priecāties, ka par realitāti kļūs mazu, labu un pieejamu elektromobiļu klase, jo ar valdības stimuliem par 25 000 ASV dolāru vai 20000 eiro tā mainīs spēles noteikumus. Lai tas notiek, Volkswagen!

About the author

Sveiki, es esmu Artūrs. Man patīk viss, kas ir saistīts ar automašīnām. Patīk fotogrāfēt un ceļot, ka arī iepazīt jaunas vietas - mana sieva un bērni ir vislabākā kompānija. Es vienmēr esmu gatavs smieties un mīlu likt cilvēkiem smaidīt.

Paldies, ka veltījāt laiku, lai izlasītu šo - sazinieties ar mani, ja vēlaties aprunāties par automašīnām, fotografēšanu vai vienkārši par dzīvi kopumā!